Football Manager 2017 Bilgisayarım Kaldırır mı

Football Magaer neredeyse her yıl oyun severler tarafından en fazla oynanan oyunlar arasında yer almaktadır. Oyun bu unvanını 2017 yılında da bırakmayacak gibi duruyor. Football Manager, Sports Interactive ve SEGA’nın ortaklaşa geliştirdiği bir oyundur. Yazımızda sizlere en iyi oyunlar arasında gösterilen Football Manager 2017’nin sistem gereksinimleri hakkında bilgi vereceğiz. Fakat ondan önce sizlere oyunu tanıtmakla başlayalım.

Football Manager Nasıl Bir Oyundur?

Football Manager 2017 serisinde 2 bin 500’e yakın takım ve 500 bine yakın oyuncu yer almaktadır. Bu takım ve oyuncuları istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Football Manager 2017’de istediğiniz oyuncunun takımınıza transferini gerçekleştirebilirsiniz. Oyunun bu serisinde bu karar tamamen sizlere bırakılmış durumda.

Oyun içerisinde yapacağınız maçlarda kimin sahaya çıkması gerektiğine ve kimin yedek olarak kulübede oturması gerektiğine de siz karar veriyorsunuz. Aynı zamanda takımınıza taktik verme ihtimalinizde var. Hatta Football Manager’in bu serisinde eklenen yapay zekadan yardım alarak takımınızın oynadığı önceki maçlara göre nasıl bir oyun sergilediğini de görebileceksiniz. Oyunun, oyunculara sunduğu bir diğer avantaj ise 3D maç motoru özelliğidir. Bu sayede maçları canlı olarak da izleyebileceksiniz.

Football Manager oyununun 2017 serisine bakarsak oyun içerisinde en etkili şekilde görev alacağınız serilerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Oyu 4 Kasım 2016 tarihinde sadece bilgisayar sürümü olarak çıktı ve diğer serilere göre farklı özellikler sergiliyor. Bu yeni özellikler şu şekildedir:

-Görünmez Spray: Oyunda artık tehlikeli frikikler olduğu zaman barajı durduğu yer ve topun konumu hakkında size bilgi verecek olan çizgiler eklendi.

-Yeni Kamera Açısı: Eklenen yeni kamera açısıyla beraber artık atılan golleri farklı açılardan izleyebileceksiniz. Bu şekilde oyuncuların yerini ve topun ilerlediği yönü daha rahat şekilde görebilirsiniz.

-Kanuni Değişiklikler: Futbol Federasyonu tarafından yapılan değişikliklerde oyuna eklendi. Bu şekilde oyunun gerçekçiliği arttı diyebiliriz.

-Yapay Zekada Yapılan İyileştirmeler: Oyunda kullanılan yapay zekada da iyileştirmeler yapıldı. Hatta iyileştirmeler değil de yapay zeka özellikleri iki katına çıkarıldı diyebiliriz. Bu iyileştirmelerle beraber oyuncular maçın işleyişinde daha etkili konuma geldiler.

-Maç Öncesinde Sunum: Maçların öncesine oyuncuların el sıkışmasını ve ısınma hareketlerini içeren ufak bir animasyon eklendi.

Oyun İçin Gerekli Olan Sistem Gereksinimleri

Yazımızın bu bölümünde Football Manager 2017 oynamak için gerekli olan sistem gereksinimlerini belirteceğiz. Bu sistem gereksinimlerini minimum ve önerilen sistem gereksinimleri olarak aktaracağız.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: İntel Pentium 4 3.0 GHz / AMD Athlon XP 3200+

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600 GT / AMD Radeon 9800 Pro

RAM: 2 GB RAM

İşletim Sistemi: Windows 7 32 bit

DirectX: DirectX 9

Boş Alan: 3 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: İntel Core 2 Duo E8300 2.83 GHz / AMD Phenom II X3 700e

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 640 / AMD Radeon R7 7650K

RAM: 4 GB RAM

İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit

DirectX: DirectX 9

Boş Alan: 3 GB

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir