Facebook Gameroom Açılmıyor

Facebook her geçen gün gelişen bir sitedir. Bu gelişme kapsamında kullanıcılarına sunduğu son yeniliklerden birisi Steam oyun ara yüzüne benzer bir ara yüz olan Gameroom’dur. Gameroom kullanıcıları bazen Gameroom’a giriş yapamadıklarını belirtiyor. Bizde sizlere çoğu kullanıcının başına gelen bu sorunun çözümü hakkında bilgi vereceğiz.

Gameroom açılmıyor hatası genellikle benzer şekilde meydana geliyor. Bu hata sonucunda Gameroom ya hiç açılmıyor yada açılınca hata veriyor. Yani oyunlar olduğu gibi açılmıyor veya hiç açılmıyor. Bu hatayı alan çok fazla kullanıcı var. Hatayı alan kullanıcılar genellikle diğer oyunlarda uygulamadığımız yöntemleri uygulayarak hatadan kurtulmaya çalışıyor. Fakat yapılan bu işlemler genellikle başarısız sonuçlar doğuruyor.

Gamerrom hata verdiği zaman kullanıcılar Gameroom’un tarayıcı üzerinden çalışan bir arayüz olduğunu hesaba katmalı ve bu yüzden tarayıcı da meydana gelen problemlerin Gameroom’u etkileyebileceğini düşünmelidir. Eğer tarayıcınızda herhangi bir sıkıntı varsa bu durum Gameroom’u direk etkileyecektir. Gameroom açılmıyor hatasını aşağıda size belirteceğimiz yollarla çözebilirsiniz. Bu yollar dışında klasik oyunlarda uyguladığınız yöntemleri uygulamanıza gerek yok.

1-Tarayıcınızın Güncel Olmasına Dikkat Edin

Yazımızda sizlere Gameroom’un açılmamasının en büyük sebeplerinden birisi olarak tarayıcı problemlerinin olduğunu söylemiştik. Tarayıcı kaynaklı meydana gelen hataların büyük bir çoğunluğu tarayıcının güncel olmamasından kaynaklı olduğu bilinen bir gerçektir. Bu yüzden Gameroom açılmıyor hatası aldığınız zaman ilk olarak tarayıcınızın güncel olup olmadığını gözden geçirmelisiniz ve güncel değilde güncellemelisiniz. Güncel olmayan tarayıcılar genellikle gerekli olan bileşiklere sahip değiller. Gameroom sürekli güncellenen bir sistem olduğu için sizde bu güncellemeleri takip etmelisiniz.

2-Internet Explorer Üzerinden Gameroom Kullanmayın

Gameroom kullanacağınız zaman Internet Explorer veya Edge üzerinden indirerek kullanmamaya dikkat edin. IE yapısı gereği HTML5 ve Java konusunda çok fazla eksik kalıyor. Buda Gameroom’un açılmamasına sebep oluyor.

Gameroom’u Chrome’da Kurdum Fakat Çalışmıyor

Gameroom kullanıcılarının bazıları ara yüzü Chrome üzerinde kurduklarını fakat hala çalışmadığını söylüyor. Bu durumda ilk maddede bahsettiğimiz durum akıllara geliyor. Tarayıcınızın güncel olup olmadığını kontrol edebilir ve güncelleyebilirsiniz. Eğer tarayıcınız güncel olduğu halde bu hatayı alıyorsanız tarayıcınızı silin ve tekrar yükleyin.

Tarayıcınızı silerek tekrar güncel sürümü yüklemeniz meydana gelen hatayı engelleyecektir. Bazı durumlarda güvenlik duvarı hataları gibi sorunlardan dolayı sıkıntı oluşabilir. Chrome’u kaldırıp tekrar yüklemenize rağmen hatayı almaya devam ediyorsanız bu sefer farklı tarayıcılar üzerinden Facebook Gameroom kullanabilirsiniz. Gameroom’u kullanmak için Opera, Mozilla, Safari gibi internet tarayıcılarını tercih edebilirsiniz.

Yazımızda sizlere Facebook Gameroom açılmıyor hatasını detaylı olarak ve her ihtimalleri baz alarak anlatmaya çalıştık. Yukarıda belirttiğimiz işlemleri uyguladığınız takdirde Gameroom hatası almayacaksınızdır. Yazımızda belirttiklerimize dikkat ettiğiniz sürece bu hatayı almayacaksınız. Fakat belirttiğimiz gibi problemin ana kaynağı çok büyük ihtimal kullandığınız tarayıcıdır. Tarayıcı dışında yapacağınız işlemler farklı sorunlarla karşılaşmanıza sebep olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir