2017 Ocak Ayında Çıkan Oyunlar

Neredeyse her ay karşımıza farklı oyunlar çıkıyor. Aslında bu durum bize oyun dünyasının ne kadar geliştiğini de gösteriyor. Bilgisayar, mobil, PS4, Xbox One derken karşımıza birçok platformda oyun çıkıyor ve bu oyunların neredeyse hepsi de çok güzel oyunlar. Tabii herkesin farklı türde oyunlar sevdiğini düşünürsek oyunların türleri de birbirinden farklı. Bizde sizlere yazımızda 2017 Ocak ayında çıkan oyunları paylaşacağız. Ocak ayı yeni yılın ilk ayı olmasıyla beraber birçok oyunun bizimle buluştuğu bir ay olma özelliğine sahip.

Ocak Ayının Popüler Oyunları

King of The Hill: En çok beklenen oyunlar arasındaydı. Oyun genel olarak oyuncular aynı anda başladığı ve ekstra hızlandırmalar sunan bir oyun diyebiliriz.

Moto Racer: Ocak ayında karşımıza serinin dördüncü oyunu çıkmıştı. Oyunda birçok motor markası ve modeli yer alıyor. Fakat bunlar bana yetersiz derseniz siz kendinizde motorlarda değişiklik yapabiliyorsunuz. Zemin olarak da asfalt veya toprak zemin gibi farklı seçenekler var.

Survival: Oyuna başladığınızda çok az bir zaman verilecek, verilen zamanda varış noktasına ulaşırsanız zamanınız artırılacak. Süre limitinizi doldurduğunuzda ise oyun sonlanır.

Last Man Standing: Kontrol noktasında her varıldığında, kontrol noktasına en son gelen oyuncu elenir. Kısacası oyun elemeli bir yapıya sahiptir diyebiliriz.

Wolf Pack: Oyunda oynayan oyuncu diğer oyunculardan belli bir mesafe önde başlar. Oyuncu yarış boyunca aradaki bu mesafeyi koruyamazsa kaybeder.

Catch-Up: Klasik bir yarış oyunudur. Oyuncular yarışa başladığında aynı hizada ve aynı süre ile başlarlar yarışı ilk tamamlayan kazanır.

Ghost Bike: Bu oyunda yarışan oyuncu oyuna en son sırada başlar. Oyuncunun yan yolları kullanması veya diğer arabalara sürtmesi yasaktır.

Resident Evil 7: Biohazard: Residen oyunu da en çok beklenen oyunlar arasındaydı. Oyunun bu serisinde Güney Amerika’nın ıssız sokaklarında zombi avlayacaksınız. Oyun çok sevilen ve her serisi ayrı olarak takip edilen bir oyundur. Fakat oyunun en son serisi beklenenleri karşılayamamıştı ve oynayan kişileri üzmüştü. Aynı zamanda oyunun gün geçtikçe yapısından uzaklaştığını düşünen kişilerin sayısı hiçte az değil. Fakat senaryonun dışına çıkınca ve dışarıdan bir göz olarak bakınca oyunun tasarımlarının ve mekaniklerinin çok başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun büyük bir ilgi ile takip edilmesinin ana sebeplerinden birisi de bu özelliğidir.

Golden Helmet: Oyunda varış noktasına ilk giden oyuncuya altın kask verilmektedir. Faat oyuncu bu kaskını diğer oyunculara çaldırabilir. Sadece kontrol noktasına ilk varmak değil aynı zamanda kaskı koruyarak parkuru tamamlamakta önemlidir. Kaskı koruyarak parkuru tamamlayan oyuncu yarışı kazanır. Sadece diğer oyunculara çaldırarak değil yarış sırasında motordan düşülürse de altın kask kaybedilir.

Yazımızda sizlere 2017 Ocak ayında çıkan oyunlar arasında en popüler olanları hakkında bilgi verdik. Bu oyunların dışında 2017 Ocak ayında 30’a yakın oyunda oyun severlerle buluştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir